Projekt „Strefa EduBiznes”. Konferencja podsumowująca I edycję konkursu

9 marca 2018 r. w sępoleńskim LO odbyło się podsumowanie i jednocześnie zakończenie działań programowych w ramach pierwszej edycji konkursu, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Konkurs stanowi element projektu, w którym na bazie potencjału i doświadczenia sępoleńskich firm prowadzonych przez absolwentów naszej szkoły, obecni uczniowie mają możliwość poznania zasad prowadzenia działalności gospodarczej oraz funkcjonowania przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki rynkowej. Celem konkursu natomiast jest promocja szkolnictwa zawodowego i zachęcenie uczniów do kształcenia się na kierunkach technicznych, popularyzacja idei współpracy otoczenia nauki z biznesem oraz aktywizowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania lokalnych przedsiębiorstw i umiejętności rozwiązywania zagadnień typu case study.
Do Konkursu w edycji 2018 przystąpiły zespoły uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępolnie Krajeńskim. Do współpracy zaproszenie przyjęli pan Kazimierz Szalewski, właściciel firmy Piekarnia – Cukiernia Kazimierz Szalewski oraz pan Ryszard Szczepański, właściciel firmy Wyroby Betonowe Ryszard Szczepański.
Zespół licealny w składzie: Weronika Szreder, Maja Kołsut, Magdalena Gappa, Bartosz Ollik, Michał Mrotek i Szymon Żmich pracował pod kierunkiem pana prof. Arkadiusza Ziołeckiego i przygotował pracę konkursową pt. „Polepszenie wizerunku firmy” współpracując z panem Kazimierzem Szalewskim.
Zespół naszych kolegów z ZSP pracował w składzie: Norman Fehm, Jakub Lűdtke, Miłosz Kmiecik, Patryk Mrozik, Krzysztof Karnowski i Bartłomiej Onochowski. Opiekę nad uczniami sprawowały panie prof. Teresa Sienkiewicz-Zieńko i prof. Karolina Wegner. Zespół przygotował pracę konkursową pt. „Od projektu do produktu” współpracując z panem Ryszardem Szczepańskim.
Obydwie prace konkursowe wysoko ocenił przewodniczący jury JM Rektor WSZŚ w Tucholi dr Krzysztof Kannenberg, podkreślając ich wysoki poziom merytoryczny i proponując jednocześnie przyznanie równorzędnych wyróżnień. Po prezentacji prac konkursowych nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień przez Starostę Sępoleńskiego pana Jarosława Tadycha, Wiceburmistrza Sępólna Krajeńskiego pana Marka Zieńko, Rektora WSZŚ w Tucholi dr. Krzysztofa Kannenberga, pana Ryszarda Szczepańskiego, pana Kazimierza Szalewskiego, Dyrektorów szkół pana Eugeniusza Szwocherta i pana Tomasza Cyganka.
Wszystkim uczniom z obydwu zespołów gratuluję znakomitych opracowań i merytorycznego ujęcia problematyki oraz życzę, aby w przyszłości kolejne pokolenia naszych uczniów współpracując z Waszymi firmami mogły zdobywać wiedzę nie tylko przy tablicy, ale również w oparciu o doskonale funkcjonujące wzorce przedsiębiorstw sępoleńskich.